ELIMINARE: Petrolul Ploieşti pierde şi la Zagreb!

De News Cluj
In Sport
29 august 2014
0 Comentarii

Petrolul Ploiesti - Dinamo ZagrebReturul dintre Dinamo Zagreb şi Petrolul, din play-off-ul Europa League, s-a încheiat cu victoria croaţilor, scor 2-1. Dinamo merge mai departe după 5-2, la general.

Trupa lui Răzvan Lucescu n-a reuşit să întoarcă rezultatul din tur (1-3). Cop, coşmarul prahovenilor, a deschis scorul la Zagreb în prima repriză (22), după o pasă excelentă a lui Machado, potrivit stiridesport.ro.

Ploieştenii au reacţionat cu o jumătate de oră înaintea finalului partidei. Albin a egalat (60), la singura acţiune în care l-a depăşit pe căpitanul gazdelor, Simunic. Ploieştenii n-au mai găsit resurse să forţeze desprinderea. Antolic a stabilit scorul final, în prelungirile partidei, după o acţiune superbă: Dinamo Zagreb – Petrolul 2-1!