De News Cluj
In Sport
23 mai 2014
0 Comentarii

u mobitelco„U” BT Mobitelco conduce cu 2-1 în seria cu campioana Asesoft Ploiești, din semifinalele Ligii Naționale de baschet masculin.

Într-o atmosferă de zile mari, clujenii s-au impus cu scorul de 75-74 și sunt la o singură victorie de calificarea în marea finală.

Medvedj, one man show

Prima repriză le-a aparținut clujenilor, care au câștigat ambele sferturi la o diferență de 6 puncte, 21-15, respectiv 20-14.

Miljan Medvedj a fost omul primelor 20 de minute. Dacă se poate folosi termenul on fire și pentru pase decisive, termenul se potrivește perfect pentru evoluția conducătorul de joc al clujenilor.

Purtătorul tricoului cu numărul 4 și-a surprins în câteva rânduri adversarii cu pase de senzație, spre deliciul spectatorilor din tribune, care au umplut la refuz Sala Sporturilor „Horia Demian”.

Cătălin Baciu a făcut de asemenea un joc foarte bun, astfel că gazdele au intrat la pauză cu un avantaj de 12 puncte, scor 41-29 … mai departe pe stiridesport.ro